Domov > Klasické spoločnosti

Travel Service (IATA: QS, ICAO: TVS) je najväčšia súkromná letecká spoločnosť v Českej republike. Je lídrom na charterovom trhu v Čechách a vďaka svojim dcérskym spoločnostiam aj na Slovensku, Maďarsku a v značnej miere aj v Poľsku. Bola založená v roku 1997 a momentálne je súčasťou Icelandair Group. Sídlo spoločnosti a jej hlavný hub sa nachádza na letisku Václava Havla v Prahe. Medzi ďalšie letiská, z ktorých operuje patria Karlové vary, Brno, Ostrava a Pardubice. Okrem charterových letov prevádzkuje spoločnosť od roku 2004 aj pravidelné lety pod svojou nízkonákladovou značkou SmartWings. Od roku 2007 rozšírila svoje portfólio služieb o prevádzku privátnych letov aerotaxi – kategórie Business Jet. Spoločnosť používa na poskytovanie týchto letov tri lietadlá Cassna 680 Citation Severeign pre 9 cestujúcich. Lietadlá Travel Service tak pristávajú počas roku na viac ako 250 letiskách, na 4 kontinentoch.  
 
Flotilu spoločnosti v súčasnosti tvorí 18 (29) lietadiel (vrátane lietadiel SmartWings a dcérskych spoločností). Jedná sa o typy Boeing 737-700 (3ks), ktoré lietajú vo farbách SmartWings, 14 ks Boeing 737-800 pričom posledné štyri sú vybavené novým interiérom – Boeing Sky Interior. Ostatné B737-800 sú rozdelené medzi pobočky TVS. SmartWings 3 lietadlá, Travel Service Hungary 2 lietadlá, rovnako ako Travel Service Slovakia a 1 lietadlo u Travel Service Poland. Na letnú sezónu 2012 mali prenajatý aj jeden Airbus A320-200. Spoločnosť má objednaný aj jeden Boeing 787-8 s opciou na ďalší. Dodanie nového dreamlineru sa odhaduje na rok 2015.
 
Travel Service je oficiálnym leteckým prepravcom českej futbalovej reprezentácie a takisto zabezpečuje prepravu vojakov severských krajín ako Nórsko, Dánsko a Švédsko. V roku 2012 získal TVS ocenenie za najlepšieho dopravcu pôsobiaceho v Českej republike v ankete Travel Trade Gazete Awards.