Domov > Klasické spoločnosti > ČSA

ČSA obnovuje  letecké spojenie medzi Prahou a Bratislavou. Vracajú sa tak na svoju historicky prvú linku Praha – Bratislava, práve pri 90. výročí založenia spoločnosti a začatia jej prevádzky. Spolu s ňou otvára aj vnútroštátnu linku Bratislava – Košice, na ktorej lieta pomaly upadajúci Danube Wings s dvomi rotáciami v pondelok a piatok. Podľa najnovších správ Danube Wings 29. novembra ukončia prevádzku na tejto, štyri trvajúcej pravidelnej linke.

 

Nové logo pri príležitosti 90. výročia založenia spoločnosti

 

Ako dnes informovalo bratislavské letisko, český letecký dopravca bude v zimnom letovom poriadku zabezpečovať na oboch linkách po dva spiatočné lety každý pondelok, stredu a piatok. Následne od marca budúceho roka lety rozšíri na dva spoje denne okrem soboty. Predaj leteniek odštartuje už zajtra prostredníctvom všetkých distribučných kanálov. ČSA  sa snažili časy odletov nových liniek prispôsobiť najmä požiadavkám obchodných cestujúcich.

 

Odlety z Bratislavy sú plánované o 10.10 hod. a 21.05 hod., pričom lety z Prahy štartujú o 6.35 hod. a 17.30 hod. Na linku budú nasadené turbovrtuľové lietadlá typu ATR 42 alebo ATR 72, let medzi Prahou a Bratislavou potrvá iba hodinu. Vzhľadom na prebiehajúcu rozsiahlu rekonštrukciu diaľnice D1 medzi Brnom a Prahou bude nové letecké spojenie zaujímavou alternatívou k osobnej automobilovej doprave medzi oboma mestami. Cena spiatočnej letenky do Prahy  bude v ponuke od 79 eur vrátane všetkých poplatkov.

 

Odlety z Bratislavy do Košíc sú plánované o 7.50 hod. a 18.45 hod., spiatočné na 9.00 hod. a 19.55 hod. Let bude trvať 50 minút. Cena spiatočnej letenky sa bude začínať od 99 eur vrátane všetkých poplatkov.

 

"Zavedenie tradičného leteckého spojenia Bratislavy s Prahou a Košicami patrilo od nášho príchodu na letisko medzi naše priority a sme veľmi radi, že sa nám za taký krátky čas podarilo tento cieľ naplniť," povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s. Ivan Trhlík.

 

"ČSA je pre nás dlhoročným partnerom a sme radi, že túto linku prevádzkujú práve oni. Veríme, že sa spolupráca s nimi bude rozvíjať aj pre ostatné destinácie," dodal. Pravidelné letecké spojenie s Prahou aj Košicami podľa Trhlíka prináša najmä obchodným cestujúcim časovo výhodné cestovanie z Bratislavy a umožňuje im i následné prestupy do iných, nielen európskych destinácií.

 

České aerolínie považujú Slovensko za tradičný a prirodzený trh, na ktorom by chceli byť v budúcnosti aktívnejší. "Spoločnosť má za sebou náročný trojročný reštrukturalizačný plán, v rámci ktorého bolo nutné zrealizovať rad nepríjemných, ale potrebných úsporných opatrení. Za toto obdobie sa zmenil nielen dopyt, ale aj samotný trh leteckej dopravy na Slovensku, ktorý dlhodobo sledujeme," vyhlásil výkonný riaditeľ ČSA pre obchod a marketing Jozef Sinčák.

 

Pražské Letisko Václava Havla bude zároveň fungovať ako prestupný bod s ďalšími nadväzujúcimi spojeniami, napríklad do Barcelony, Bukurešti, Kodane, Kyjeva, Milána, Moskvy, Nice, Paríža, Ríma, Štokholmu, Varšavy, ale tiež do Soulu. Cena prestupnej spiatočnej letenky z Bratislavy do destinácií v západnej Európe sa bude začínať od 179 eur, do destinácií v Rusku a na Ukrajine od 279 eur, vrátane všetkých poplatkov. Do Soulu sa budú môcť cestujúci z Bratislavy dostať už za cenu od 642 eur,“ dodal Stanislav Zeman, riaditeľ Českých aerolínií pre Obchod.

 

ATR 72-202

 

Foto:Planes.cz