Domov > Letiská > Letisko Poprad-Tatry

Nové pravidelné linky na popradskom letisku

 

Prvou novinkou ktorú sa verejnosť dozvedela 28. júla správa o obnovení linky Poprad Tatry – Londýn, ktorá bude v prevádzke od 28. októbra spoločnostou WizzAir a to každý utorok, štvrtok a sobotu. Linka ma celoročný  potenciál pre množstvo dovolenkárov ktorý môžu pre zimnú lyžovačku zvoliť Vysoké Tatry bez zdĺhavého dochádzania cez Košice či Krakow. V minulosti bola linka veľmi úspešná a využívaná tiež pravidelne Slovákmi dochádzajúcimi za prácou pre ktorých bol Poprad bližšie ako spomínané Košice. Letenky začínajú na cene 29 € jednosmerne.  

 

 “Linka bude prevádzkovaná trikrát týždenne cez nízkonákladovú leteckú spoločnosť Wizzair, a to lietadlami typu Airbus 320, ktoré prepravia 180 pasažierov. Lietať sa bude z londýnskeho Lutonu vždy v utorok, štvrtok a sobotu,” informovala  výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

 

“Veríme, že znovuotvorenie dlho očakávaného obľúbeného leteckého spojenia, na ktorom sme dlho a intenzívne pracovali, sa stretne s pozitívnym ohlasom cestujúcej verejnosti a paluby lietadiel budú zaplnené spokojnými cestujúcimi tak zo slovenskej, ako aj z anglickej strany,“ povedala riaditeľka Letiska Poprad – Tatry Ivana Herkeľová.

 

 

O druhú novú linku sa v zimne sezóne od 13. Decembra 2014 postará lotyšská letecká spoločnosť airBaltic, ktorá zaháji letecké spojenie medzi lotyšskou Rigou a Popradom. Linka ponúkne pohodlné spojenie medzi dvoma mestami ako aj destináciami v Baltickom regióne, Škandinávii, Rusku a krajinách Spoločenstva nezávislých štátov.

 

Martin Sedlacký, člen predstavenstva spoločnosti air Baltic: “Ako Slovák pracujúci pre lotyšské aerolinky, som bol nadšený, keď som videl všetkých partnerov pracovať spoločne na vytvorení spojenia dvoch letísk v prospech ľudí. Ľudia z Lotyšska, Baltického regiónu, Škandinávie, Ruska a krajín Spoločenstva nezávislých štátov budú mať možnosť prístupu do nádhernej oblasti Vysokých Tatier, nízkonákladovej alternatívy Álp. Ľuďom z oblasti Tatier prinesie úžitok vo forme rozvoja cestovného ruchu a taktiež pohodlný prístup k všetkým destináciám ponúkaným spoločnosťou airBaltic.”

 

Ivana Herkeľová, výkonná riaditeľka spoločnosti Letisko Poprad – Tatry, a. s.: ”V nadchádzajúcej zimnej sezóne lotyšská letecká spoločnosť air Baltic zaháji nové letecké spojenie medzi Rigou a Popradom. Nové spiatočné lety raz v týždni ponúknu pohodlné spojenie Rigy a Vysokých i Nízkych Tatier ako aj destinácií Baltického regiónu, Škandinávie a Ruska počas troch rokov.” Spiatočné lety budú prevádzkované raz týždenne v sobotu. Pasažieri airBaltic-u poletia lietadlom Boeing 737-300 s trvaním letu 1 hodina a 40 minút. Cena jednosmernej letenky začína na sume 55 EUR, vrátane letiskových poplatkov a poplatkov za transakciu. Celý letový poriadok pre lety spoločnosti airBaltic môžete nájsť na domovskej stránke aerolínií www.airBaltic.com airBaltic zabezpečuje z domovskej bázy v Rige (Lotyšsko) lety do 60 destinácii. Z každej z nich airBaltic ponúka pohodlné letecké spojenie s prestupom v Rige s pokrytím siete Európy, Škandinávie, Ruska, krajín Spoločenstva nezávislých štátov a Stredného východu.

 

zdroj:letiskopoprad.sk, airbaltic.com, planespotters.net
Súvisiace články